לג בעומר

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.
תוכן ספוילר

מסורת העליה למירון בלג בעומר

האירוע ההמוני הגדול ביותר בארץ

אירוע ל"ג בעומר במירון, הוא יום ההילולא של התנא האלקי רבי שמעון בר יוחאי זיע”א, היום שתופס את כולנו ואת כל שדרות הציבור בארץ ישראל ובעולם, כיום המסוגל לכל הישועות.
ההילולא הינה האירוע ההמוני הגדול ביותר בישראל סביב קבר הרשב"י בהר מירון שבגליל העליון ומגיעים אליה משתתפים מכל רחבי הארץ והעולם.

תאריך ההילולא ומקורותיו

ל"ג בעומר חל לפי התאריך העברי ביום י"ח אייר, יום ה-33 (ל"ג) לספירת העומר ומכאן שמו. עדויות למעמד ההילולא בקבר הרשב"י במירון נמצאות בכתובים מזה למעלה מ-700 שנה ומי שהרחיב על כך במיוחד היה האר"י הקדוש ותלמידיו מצפת שגילו כי ניתן להיפקד בישועות ביום זה למעלה מדרך הטבע.

מנהג הדלקת המדורה

הדלקת המדורות לעילוי נשמתו של הרשב"י בל"ג בעומר, מקורה מדברי חז"ל כי ביום פטירתו של הרשב"י בערה שלהבת אש סביב ביתו בעקבות גילוי ספר הזוהר וסודות התורה העליונים.

ריקודים במשך 24 שעות

במהלך היום מתקיימים אירוע הדלקה המוניים בכל תפוצות ישראל לכבוד הילולת הרשב”י. האירוע המרכזי מתקיים במירון בחצר מערת הרשב"י, בליווי תזמורת וריקודי שמחה המוניים אשר מתחילים עם שקיעת החמה של ל"ג בעומר וממשיכים 24 שעות כמעט ברצף, עד למוצאי היום למחרת, כפי שזכור לכולנו היטב מהביקור במקום ומהתמונות המיוחדות.

האירוע המאחד את העם בארץ ובעולם

בעשרות השנים האחרונות, הפכה ההילולא בל"ג בעומר לאירוע מרכזי המאחד את כולנו עם כל גווני הקשת היהודית בארץ ובחו"ל, כאשר בשיאו מגיעים למירון קרוב למליון משתתפים.
לאורך כל מסלולי העלייה לקבר הרשב"י במירון, ניתן למצוא נקודות התרעננות של 'הכנסת אורחים רשב"י' המחלקות שתיה ודברי אוכל חינם. כידוע, התרומה ל’הכנסת אורחים’ לזכות הרשב”י ביום ההילולא, מסוגלת לישועה למעלה מדרך הטבע.

תפילות ללא הפסקה

לצד השמחה והריקודים הסוערים בחצר המערה, רבים מאיתנו בוחרים להיכנס דווקא לפנים המערה כדי להתפלל בסמוך לציון, או להשתתף בלימוד בספר הזוהר, במהלך כל היום, לישועה בכל העניינים, וכמאמר חז"ל, כדאי רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק.

התהלוכה הצפתית המסורתית

בערב ל"ג בעומר מתקיימת תהלוכה רגלית מסורתית, מצפת למירון, בליווי תזמורת מנגנת לכל אורך הדרך, בהם משתתפים רבים מתושבי צפת במסלול הליכה המסתיים במירון, שם הם מצטרפים לריקודי השמחה המסורתיים בחצר המערה.

תיקונים מסביב לשעון

ביום ל"ג בעומר, היום הקדוש והנשגב בו הצדיק מחלק מתנות, רבני ישיבת המקובלים ב'פתח המערה', מתפללים ולומדים ברציפות בכל שעות ההילולא ועורכים תיקונים מיוחדים, לזכותינו ולהצלחת כל עם ישראל.

|
°
22 מירון
| זריחה - 18:02 | מנחה - 18:02 | רבנו תם - 18:02 | הדלקת נרות - 18:02
עברית | ENGLISH
|
Zmanim
  זריחה:
  סוף זמן ק"ש:
  סוף זמן תפילה:
  חצות היום:
  מנחה גדולה:
  שקיעה:
  עברית | ENGLISH
  Zman name:
  Zman time:

  זה הכסא

  בהר מירון, מול קבר הרשב"י, בולט עמוד סלע מוגבה, אשר לפי המסורת, עליו יישב אליהו הנביא לפני ביאת המשיח ויבשר על בואו.

  קרא עוד »

  חורבת בית הכנסת העתיק

  חורבת בית הכנסת העתיק במירון ממוקם בפסגת הר מירון, במרחק לא רב מקבר הרשב"י. מקובל כי הוקם על ידי הרשב"י או לפני כן בתקופת בית

  קרא עוד »

  רבי יוחנן הסנדלר

  קבר רבי יוחנן הסנדלר, ממוקם במירון, בסמוך לקבר הרשב"י. הוא היה מתלמידי רבי עקיבא, מתייחס לדוד המלך וכינויו נובע מפני מקצועו כסנדלר או יהלומן, או

  קרא עוד »

  מערת הלל ותלמידיו

  מערת הלל ושמאי, היא מערת קבורה בסמוך לקבר הרשב"י בהר מירון ומיוחסת להלל הזקן ושמאי הזקן. לפי המסורת, ישנה במערה נביעת מים מעומק המערה, המסוגלים

  קרא עוד »

  רבי יוסי בן קיסמא

  קבר רבי יוסי בן קיסמא, ממוקם בהרי מירון, במרחק לא רב מקבר הרשב"י, על דרך בורמא א'. מקום קבורתו זוהה על ידי תלמיד הרמב"ן בספר

  קרא עוד »

  רבי יצחק

  קבר רבי יצחק, ממוקם בחצר מערת הרשב"י, בצד ימין של שער הכניסה לחצר הפנימית. רבי יצחק מובא ב'אידרא רבא' והיה מתלמידיו הקרובים של הרשב"י ומקום

  קרא עוד »
  Zmanim
   זריחה:
   סוף זמן ק"ש:
   סוף זמן תפילה:
   חצות היום:
   מנחה גדולה:
   שקיעה:
   דף היומי: